Darmowe skrypty katalogów stron

Z ToProste
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Katalogi stron są świetnymi narzędziami do pozycjonowania stron. Wystarczy dodać wpisy do już istniejących katalogów stron, ale wygodniej jest stworzyć własne zaplecze SEO i wykorzystać je do pozycjonowania swoich serwisów i sprzedaży katalogowania stron np. na allegro.

Niżej przedstawiam kilka najpopularniejszych darmowych skryptów katalogów stron, które mogą posłużyć do budowania własnego zaplecza SEO.


WEBmini

WEBmini to bardzo fajny katalog stron. Oprócz dodawania wpisów stron, pozwala na publikację artykułów w których można zamieszczać odnośniki do różnych stron.

Skrypt jest bardzo prosty w instalacji i obsłudze. Dzięki zastosowaniu bazy sqlite nie wymaga dostępu do bazy danych - po prostu plik z bazą jest zapisywany w głównym katalogu serwisu.
Prosty panel administracyjny pozwala zarządzać wpisami i artykułami: usuwać, banować IP czy adres wpisu, oraz pingować wpisy - co znacznie przyśpiesza indeksowanie stron przez wyszukiwarki.

Masowe dodawanie wpisów (katalogowanie stron) wspomaga automatyczna dodawarka wpisów do WEBminiFreeGlobes

FreeGlobes to kolejny darmowy skrypt katalogu stron www. Nie jest to Polski projekt, ale tu znajdziesz spolszczenie i opis jego instalacji.


Zobacz też

<htmlet>zobacz-tez</htmlet>