ToProste:O ToProste

Z ToProste
(Przekierowano z ToProste:Informacje prawne)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

ToProste (http://to.proste.info.pl) - to projekt internetowej encyklopedii o otwartej treści (open cotnent) praktycznych rozwiązań problemów z różnych dziedzin.

Ogólnie o ToProste

Zawartość ToProste jest wolna, co oznacza nie tylko, że jest bezpłatna, lecz także, że jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego. ToProste jest wiki, co oznacza, że każdy, kto ma dostęp do Internetu i jest zarejestrowanym użytkownikiem, może ją edytować, dodając do niej nowe treści lub korygując błędy w starych poprzez proste kliknięcie na zakładkę "edytuj" i pisanie w sposób przypominający działanie prostego edytora tekstu. Teoretycznie z punktu widzenia budowania wiarygodnej encyklopedii dopuszczenie każdego do modyfikowania zawartości wiki ToProste brzmi fatalnie, jednak w praktyce ze względu na znaczną przewagę osób edytujących w dobrej wierze nad osobami edytującymi w złej wierze, koncepcja otwartości sprawdza się. Wyjątkiem od zasady otwartości są tylko nieliczne hasła, które są zablokowane, takie jak np. Strona Główna czy projekty przypuszczalnie skończone, gdyż są one częstym celem aktów wandalizmu.

Podstawowe informacje prawne

Treść ToProste jest udostępniana w oparciu o licencję CC-BY-SA 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania lub modyfikacji treści artykułów ToProste zgodnie z zasadami Licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez Creative Commons.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak legalnie można wykorzystywać materiały z ToProste np. na swojej prywatnej stronie WWW, przeczytaj poradnik: Pomoc:Kopiowanie z ToProste.

Kontakt

Jeśli masz pytania, lub chcesz skontaktować się z nami, napisz.


Informacje o ToProste powstały w oparciu i z wykorzystaniem fragmentów Wikipedia:O Wikipedii z dnia 30 mar 2011.